Automatizace a chytrá řešení

Na základě požadavků zákazníka nebo projektanta dokážeme naprogramovat software pro řídící PLC automaty a integrovat jej do nadřazeného systému. Sledujeme moderní trendy a držíme směr Průmysl 4.0. Pro domácí automatizace nabízíme řešení automatického ovládání domu na základě požadavků zákazníka (dle dat z meteostanice nebo senzorů v domě). Ať už se jedná o řízení vytápění, ovládání předokenních rolet nebo odečty energií, plynu a vody s jejich následným vyhodnocením.

Mezi naše typická řešení patří:

Technologické provozy

  • Zajišťujeme instalaci a servis bezpečnostních prvků v oblasti provozů. Jedná se o optické závory, tento bezpečnostní prvek je vhodné používat všude tam, kde je nutné zajistit snadný a rychlý přístup ke stroji a zároveň zachovat bezpečnost provozu. Dodávají se buď pasivní pro přímé vzdálenosti do 8 m, anebo aktivní pro přímé vzdálenosti až do 70 m. Dále pak bezpečnostní ploty.
  • Hlídání čtvrthodinového maxima spotřeby elektrické energie s následným odpojením zátěže dle priority apod.

Technická místnost v bytovém domě (Kotelna)

  • Mimo monitoring prostor a odečty energií nabízíme i regulaci vytápění (ohřevu otopné vody) na základě venkovní teploty a energetického tarifu. Řízení akumulace teplé vody před vypnutím nízkého tarifu.
  • Hlídání energetického maxima apod.

Rodinný dům

  • Nabízíme systémy pro odečty energií a vody, regulaci vytápění, stahování a naklápění předokenních žaluzií podle aktuální polohy slunce, ale například i systémy pro automatické uzavření přívodu vody v případě vytečení pračky a další domácí řešení šitá na míru zákazníkovi.