Monitoring

Poskytujeme jak monitoring IT, tak i NonIT technologií. V tomto oboru spolupracujeme s předními dodavateli na trhu. Promyšlený monitoring systémů totiž umožňuje odhalit závady dřív, než se projeví. Shromážděná data pak slouží k optimalizaci provozu, analýze trendů a včasnému plánování potřebných opatření. Monitorovací řešení jsme vám schopni nejen dodat, ale i pronajmout.

Mezi naše typická řešení patří:

Technické prostory

  • Nabízíme monitoring technických místností a prostor, který vám umožní kontrolu nad vaším prostorem, ať už se jedná o garáž, halu nebo třeba kotelnu či skleník.
  • V prostorách se monitoruje zpravidla teplota, vlhkost, zaplavení a osvit, dále se odečítají energie, voda a plyn. Škála monitorovaných veličin je prakticky neomezená. Vše je následně zpracováno za pomoci průmyslového počítače s vizualizací, kterou si snadno zobrazíte jak na stolním počítači v kanceláři, tak i na tabletu v terénu.

Výrobní závody a datová centra

  • Nabízíme také plně profesionální řešení monitoringu prostor, jako jsou rozvodny, strojovny, kompresorovny, výrobní provozy, datové sály a další.
  • Vše je řešeno na míru zákazníkovi dle požadavků a dle projektové dokumentace.
  • V prostorách se monitoruje zpravidla stav prostředí (teplota, vlhkost, rosný bod, koncentrace plynů, osvit, proudění vzduchu), stav jednotlivých technologií (klimatizační jednotky, záložní zdroje UPS, motorgenerátory, chillery a suché chladiče, průmyslové automaty a roboty, apod.), odečty a vyhodnocování spotřeby nebo výroby energií, jako jsou elektřina, voda, plyn, teplo, chlad (odečty energií a dalších dat z hlavních analyzátorů a dalších podružných měřidel s vyhodnocením účinnosti provozů a výpočtem efektivity PUE), bezpečností a požární technologie (od jednoduché detekce otevření dveří až po systémy SHZ, EZS, ACS, EPS apod.).
  • Poskytujeme servis technologií sběru dat (PLC, převodníky komunikačních protokolů a slaboproudé instalace) a optických bezpečnostních závor.
  • Samotné zpracování dat může probíhat od klasického sběru pomocí serveru až po distribuovaný sběr se zálohou sběru dat v podobě PLC a vyhodnocení přes plně redundantní systém serverů s výkonným diskovým úložištěm pro archivaci.
  • Vizualizace bývá zpravidla realizována formou tenkého klienta.